Фото: "Радіо Свобода"

Авіатроща на Житомирщині: які версії розглядає слідство

На сьогодні слідство розглядає три версії авіакатастрофи в Житомирській області, внаслідок якої загинули троє українських пілотів.

Про це повідомила радниця з комунікації Державного бюро розслідувань Тетяна Сап'ян в ефірі телемарафону.

"Щодо можливих версій. Ви зазначали, що передня кваліфікація — це порушення правил польотів або підготовка до них. І за це дійсно є в Кримінальному кодексі покарання. Але також наразі слідством будуть розглядатися версії такі як: технічна несправність літаків, помилка пілотів, і третя версія — порушення при організації здійснення польотів", — сказала вона.

Посадовиця пояснила, що, аби довести одну з версій, потрібно провести чимало експертиз. Це, зокрема, і судово-медичні експертизи, і експертизи з розшифровок "чорних скриньок". 

"Розраховуємо на те, що саме ці експертизи дадуть розуміння слідству як це відбулося. Але ми розуміємо, що від 25 числа до сьогоднішнього дня пройшло трішки часу. І зараз, за попередньо встановленими обставинами, катастрофа відбулася внаслідок зіткнення двох літаків при здійсненні маневру розвороту. Це важливо. Ми отримали від слідчих свіжу інформацію, яка доповнює наш інформаційний простір", — сказала вона.

Нагадаємо, на Житомирщині 25 серпня під час виконання бойового завдання у небі зіткнулись екіпажі двох навчально-бойових літаків L-39. Уламки впали поруч з людськими будівлями. У Державному бюро розслідувань з'ясовують обставини трагічної авіатрощі літаків L-39 під час бойових польотів. ДБР проведе ретельну перевірку для встановлення причин трагедії. Зокрема, особлива увага буде приділена вивченню технічного стану літаків, дотриманню правил підготовки до польотів. 

Зауважимо, внаслідок авіакатастрофи загинули троє українських пілотів 40-ї бригади тактичної авіації повітряного командування "Центр Повітряних Сил ЗС України". Серед них капітан Андрій Пільщиков з позивним "Джус", майор В'ячеслав Мінка та майор Сергій Проказін.

TrueUA зібрав усе, що відомо про легендарного пілота з позивним "Джус", який понад усе мріяв про якнайшвидшу перемогу нашої країни.

Додамо, речник Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат заявив, що точні терміни завершення розслідування авіакатастрофи у Житомирській області наразі невідомі. Однак слідчі дії можуть тривати до пів року.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 28.08.2023 12:40