Фото ілюстративне. Джерело: ТСН

"Опендатабот" підрахував, якою є середня пенсія в Україні та де платять найбільше

У третьому кварталі 2023 року середня пенсія в Україні складала 5350,33 гривні. Проте у восьми областях вона виявилася відчутно вищою за середню по країні, з найвищою середньою пенсією у Києві (7 219 гривень) та найнижчою на Тернопільщині (4 041 гривня).

Про це повідомила платформа для роботи з відкритими даними "Опендатабот".

"За третій квартал 2023 року середня пенсія по країні зросла на 39 гривень та наразі складає 5350,33 гривні (146 доларів). 3,57 мільйона пенсіонерів — це трохи більше третини від загальної кількості — отримують виплати на цьому рівні або вище. З них майже третина (1,13 мільйона осіб) отримують пенсії більш як 10 тисяч гривень. На ці категорії пенсіонерів припадає 59% від загальної суми пенсійних виплат в країні", — йдеться у повідомленні.

Водночас 29% або 3,08 мільйона українців отримують пенсії від двох до трьох тисяч гривень. Виплати менші за дві тисячі гривень отримують менш ніж 1% пенсіонерів в країні — 63 862 людини.

пенсії в Україні

Джерело: "Опендатабот"

Наразі у восьми регіонах (Київ, Рівненщина, Донеччина, Луганщина, Дніпропетровщина, Житомирщина, Запорізька та Київська області) пересічна пенсія вища за середню по країні. У ще одній області — Харківській — виплати тримаються на рівні середніх по країні.

"Найбільша середня пенсія у Києві — 7 219 гривень. Це на 35% більше за середню пенсію по країні. А найменша середня пенсія знову на Тернопільщині — 4 041 гривня, на 14% менше за середню виплату по Україні", — підрахували фахівці.

За третій квартал цього року ще на 7% зросла середня пенсія у Рівненській області — до 6 674 гривень. Це на 25% більше за середній показник по країні.

Пенсійні виплати в Україні

Джерело: "Опендатабот"

При цьому кількість пенсіонерів продовжує зменшуватися. Протягом третього кварталу 2023 року в Україні стало на 12 368 пенсіонерів менше. Загалом пенсійні виплати від держави отримує 10 539 968 людей.

За словами прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, у нарахуванні пенсій з наступного року запровадять бальну систему. Вона вирівняє диспропорції між пенсіонерами, які давно вийшли на пенсію, та тими, хто вийшов нещодавно. Відповідно, виплати пенсіонерам, які виходили на пенсію раніше, підтягнуться до сучасного рівня.

Як відомо, пенсійна система України, яка працює зараз, спирається на принцип солідарності поколінь. Це означає, що ті, хто працюють, фінансують пенсії тих, хто закінчив трудову діяльність. Тобто внески, які робляться у Пенсійний фонд України, йдуть на виплату пенсій.

Нагадаємо, що деякі категорії громадян в Україні можуть вийти на пенсію достроково. Йдеться про учасників бойових дій і осіб з інвалідністю внаслідок війни; членів сім’ї загиблих (померлих) захисників і захисниць України; багатодітних матерів і матерів дітей з інвалідністю з дитинства, важкохворих дітей; учасників ліквідації та постраждалих унаслідок аварії на Чорнобильській АЕС; осіб, яким на час звільнення (у зв’язку зі скороченням штату або станом здоров’я) залишилося не більше півтора року до досягнення пенсійного віку. Однак для цього потрібно відповідати певним вимогам.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Економіка, 28.10.2023 23:51