Фото: "Дзеркало тижня"

У яких випадках українців можуть змусити повернути субсидію: пояснення Пенсійного фонду

Житлова субсидія є безповоротною адресною державною соціальною допомогою споживачам, які не можуть сплатити за комунальні послуги самотужки. Проте є два випадки, коли субсидія може повернутися державі.

Які саме, розповіли в Пенсійному фонді України.

Відповідно до закону, людина, яка звертається за житловою субсидією, бере на себе відповідальність за подані відомості про свої доходи та майно, що визначають право на призначення житлової субсидії та її розмір. 

Законодавством передбачено лише два випадки, коли надміру виплачена субсидія повертається державі:

  • у разі, якщо у заяві чи декларації було зазначено недостовірну інформацію і це вплинуло на встановлення права на житлову субсидію та визначення її розміру, який в результаті перевищив 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 гривень);
  • коли людина не повідомила про обставини, що впливають на перегляд права на призначення житлової субсидії або її розміри, протягом 30 календарних днів з дня їх виникнення.

У разі призначення житлової субсидії на наступний період уповноважений орган може утримувати суму надміру виплаченої житлової субсидії під час виплати щомісячних сум. При цьому поточні виплати можуть бути зменшені не більш як на 20 відсотків.

Нагадаємо, для призначення житлової субсидії громадяни, крім заяви та документів, які посвідчують особу, мають обов’язково подати декларацію. У Пенсійному фонді пояснили, як діяти в разі допущення помилки в документі.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Економіка, 22.07.2023 20:54