Фото: hromadske\Вікторія Рощина

ВАКС змінив запобіжний захід екс-нардепу Микитасю

Вищий антикорупційний суд у вівторок, 30 квітня, змінив запобіжний захід екс-нардепу VIII скликання та колишньому голові компанії "Укрбуд" Максимові Микитасю.

Про це повідомила прес-служба ВАКС.

"Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду частково задовольнив клопотання прокурора САП та змінив запобіжний захід екс-очільникові однієї зі столичних будівельних компаній", — йдеться у повідомленні.

Так, згідно із рішенням суду, запобіжний захід у вигляді домашнього арешту змінено на запобіжний захід у вигляді застави. Розмір грошової застави становить 908 тисяч 400 гривень.

Крім застави, на Микитася суд також поклав і певні обов’язки, зокрема:

  • прибувати за кожною вимогою до слідчого (детектива), прокурора та суду;
  • повідомляти слідчого (детектива), прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та місця роботи;
  • утримуватися від спілкування з особами, вказаними в ухвалі суду;
  • здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну;
  • носити електронний засіб контролю.

"Строк дії ухвали щодо покладених на підозрюваного обов’язків становить 2 місяці", — наголосили у ВАКС.

У чому звинувачують Максима Микитася

29 грудня 2020 року Національна поліція повідомила про підозру Максиму Микитасю через викрадення юриста з Києва.

1 грудня 2021 року НАБУ повідомило про підозру у наданні хабаря за забезпечення видачі неправдивого письмового висновку судового експерта Микитасю.

18 жовтня 2022 року екс-нардепа Максима Микитася затримали. Міський голова Дніпра Борис Філатов стверджує, що колишній голова держкомпанії "УкрБуд" Максим Микитась пропонував йому 22 мільйони євро за участь певних компаній у будівництві метро у місті.

Також Микитася підозрюють у заволодінні майном Нацгвардії на суму 81 мільйон гривень. Зокрема, ще на початку 2000-х років його компанія-забудовник отримала земельну ділянку площею близько один гектар в центрі Києва, в обмін на 50 квартир і 30 паркомісць у новозбудованому ЖК для Нацгвардії. Проте у 2016-2017 роках Нацгвардія і компанія-забудовник підписали додатковий договір, згідно з яким військові отримали 65 квартир у будинку, але не у центрі столиці, а на околиці Києва. Вартість цих квартир на 81 мільйон гривень менша за ту, в яку оцінили квартири, що їх мала отримати Нацгвардія.

Нагадаємо, 25 жовтня 2023 року колишньому першому заступнику начальника Генерального штабу ЗСУ Ігорю Колеснику, колишньому нардепу Максиму Микитасю та ще чотирьом особам повідомили про підозру у заволодінні понад 300 мільйонів гривень коштів Міністерства оборони України.

Встановлено, що ще 2018 року між Міністерством оборони України та підконтрольними народному депутату компаніями уклали договори на будівництво до 2021 року захищених складів зберігання ракет і боєприпасів Збройних сил України. Сума договорів становила орієнтовно три мільярди гривень. Частиною цих коштів нардеп планував заволодіти.

6 листопада 2023 року Вищий антикорупційний суд (ВАКС) обрав запобіжний захід народному депутату України VIII скликання Максиму Микитасю. Його підозрюють у заволодінні 307 мільйонами гривень Міністерства оборони України під час будівництва складів.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 30.04.2024 17:55