Підтримати проект
У Туреччині знайшли унікальну 1800-річну мармурову ванну (фото)
Фото, 28.04.2022 09:25

 

У Туреччині знайшли мармурову ванну віком 1800 років. Її вилучили у контрабандистів, які планували продати артефакт, та доставили до Музею Афродісіади.

Про це пише TrueUA із посиланням на Аrkeonews.

За оцінками фахівців, мармурова ванна з рельєфами голови лева не має аналогів у Туреччині. Вона важить тонну та має довжину 1 метр 80 сантиметрів. На правій та лівій сторонах ванни є рельєфи голови лева, які уособлюють силу та могутність. Ванна могла використовуватися чиновником чи багатим бізнесменом.

"Стародавнє місто Афродисіас було одним з найбагатших міст свого часу. Ми вважаємо, що мармурова ванна є важливою частиною історії цього міста, яка сходить до I століття до нашої ери. Ця ванна, якій близько 1800 років, є одним з рідкісних прикладів у світі, тому що вона повністю оброблена мармуром", – розповів директор з культури та туризму провінції Айдин Умут Тунсер.

Нагадаємо, на початку лютого у місті Германікея, Туреччина, археологи знайшли 1500-річну мозаїку. На знахідці зображені три жінки, які танцюють під музику. У центрі мозаїки зображені дві пари, що сидять разом. Поки три жінки танцюють під музику, двоє чоловіків щось розповідають. Також на мозаїці можна побачити хлопчика, який підіймається на фігове дерево.

Фото, 28.04.2022 09:25