Підтримати проект
РНБО ухвалила важливі рішення щодо УПЦ МП, – Зеленський
01 ГРУДНЯ 2022 23:57

У четвер, 1 грудня, президент Володимир Зеленський провів засідання Ради нацбезпеки й оборони. Влада розглянула численні факти звʼязків окремих релігійних кіл в Україні з державою-агресором.

Про це повідомив очільник держави під час традиційного вечірнього відеозвернення, пише TrueUA.

Зеленський заявив, що Рада нацбезпеки доручила уряду внести на розгляд Верховної Ради законопроєкт щодо унеможливлення діяльності в Україні афілійованих із центрами впливу в російській федерації релігійних організацій.

Також було доручено Державній службі з етнополітики та свободи совісті забезпечити проведення релігієзнавчої експертизи Статуту про управління УПЦ на наявність церковно-канонічного зв’язку з Московським патріархатом і за необхідності вжити передбачених законом заходів.

"Третє. Забезпечити перевірку наявності правових підстав і дотримання умов користування релігійними організаціями майном, яке перебуває на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника", — повідомив Зеленський.

З-поміж цього, політичне керівництво країни доручило усім органам, до компетенції яких належать питання у сфері забезпечення національної безпеки, активізувати заходи з виявлення та протидії підривній діяльності російських спецслужб у релігійному середовищі України.

"І застосувати персональні санкції — прізвища будуть оприлюднені невдовзі", — запевнив Президент.

Очільник держави анонсував реформу Державної служби з етнополітики та свободи совісті.

"Потребуємо підвищення статусу й посилення можливостей Державної служби з етнополітики та свободи совісті. Відбудеться реформа цієї структури, яка дасть їй змогу реально захищати права та законні інтереси українців і держави", — пояснив Зеленський.

Нагадаємо, Служба безпеки України 1 грудня повідомила про підозру священнику з Києво-Печерської лаври. На його богослужінні прославляли "русскій мір". Відомо, що останній тиждень СБУ активно проводить обшуки у УПЦ Московського патріархату. Так, минулого тижня силовики навідалися до Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у Києві, а також у три церкви на Рівненщині.

Напередодні СБУ проводила контррозвідувальні (безпекові) заходи на території Свято-Кирило-Мефодіївського жіночого монастиря Мукачівської єпархії УПЦ (МП) на Закарпатті. Саме там черниці закликали до "пробуждения матушки-Руси".

Політика, 01.12.2022 23:57